Pomorska 24A lokal 6
Gdańsk, 80-333

Poniedziałek– Piątek 9:00 – 19:00

+48 789 480 103

Badanie podoskopowe

Podoskopia to wizualne badanie stóp za pomocą urządzenia diagnostycznego (podoskopu). Obraz komputerowy uzyskany podczas tego rodzaju badania pozwala zidentyfikować cechy rozkładu obciążenia stopy w różnych obszarach. Technika ta pozwala również sprawdzić stabilność stawów skokowych i zdiagnozować deformacje, takie jak paluch koślawy, płaskostopie poprzeczne lub podłużne. Jest to doskonałe narzędzie diagnostyczne w ramach ortopodologii.
Technicznie badanie jest bardzo proste: pacjent powinien stanąć na podoskopie, który rejestruje stan stóp. Powstały obraz jest przechowywany, przetwarzany i przesyłany do komputera.
Badanie nie powoduje żadnego dyskomfortu u pacjenta: jest proste, szybkie i absolutnie nieinwazyjne. Test można z powodzeniem przeprowadzić zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci od 2 lat.
Głównym celem takiego badania jest uzyskanie obiektywnego, wiarygodnego i udokumentowanego obrazu podeszwowej strony stopy pacjenta. Jest tworzony metodą optyczną. Przy odpowiednim ustawieniu jasności podświetlenia LED wynik odwierciedla obciążenie stopy w , co pozwala określić trajektorię ruchu środka ciężkości. Wszystkie dane pacjenta i obrazy stóp są przechowywane w pamięci komputera, przetwarzane statystycznie i mogą być wykorzystane do późniejszej analizy porównawczej.
Podoskopia pozwala dokładnie dobrać wkładki ortopedyczne i buty, co zapobiega skutkom nieprawidłowego obciążenia stopy u dzieci, dorosłych i osób aktywnie uprawiających sport. Ponadto w takim badaniu można ocenić stan skóry.

Indywidualny dobór wkładek

Usługa polega na dostosowaniu wkładek odciążeniowych dla klienta w celu poprawy komfortu chodzenia oraz łagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z problemami stóp. Podolog przeprowadza ocenę stóp klienta, uwzględniając strukturę stóp, biomechanikę chodu i ewentualne problemy. Na podstawie tego dobierane są indywidualne wkładki, wykonane na miarę, które poprawiają wsparcie, korekcję biomechaniczną, równowagę i redukują ból. Klient otrzymuje również wskazówki dotyczące użytkowania i pielęgnacji wkładek.

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Konsultacja i badanie: Pierwszym krokiem jest spotkanie z podologiem w celu oceny Twojego stanu zdrowia stóp. Podolog zapyta o Twoje objawy, historię urazów lub chorób, oraz przeprowadzi dokładne badanie stóp. Mogą być wykonywane różne testy, takie jak badanie stopy w staniu, ocena biomechaniki chodu oraz ewentualne zastosowanie sprzętu diagnostycznego, takiego jak skaner stóp lub analiza komputerowa chodu.

Pomiary i formowanie: Podolog może wykonać szereg pomiarów Twoich stóp, aby dokładnie określić kształt i rozmiar wkładek.  Na podstawie tych pomiarów wkładki ortopedyczne zostaną sformowane, aby idealnie pasowały do Twoich stóp.

Podolog zapewni Ci również odpowiednie instrukcje dotyczące noszenia i pielęgnacji indywidualnych wkładek ortopedycznych. Będzie Cię uczył, jak prawidłowo umieszczać je w obuwiu i jak dbać o nie, aby zapewnić długotrwałą skuteczność i komfort.

Stopa dziecięca

Szczegółowa ocena stóp dziecka, identyfikując ewentualne wady postawy, wady stóp, deformacje lub problemy biomechaniczne. To pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych problemów i zaplanowanie odpowiedniego leczenia.

Podolog może doradzić rodzicom, jakie rodzaje obuwia są odpowiednie dla stóp dziecka. Mogą to być buty o odpowiednim kształcie, rozmiarze, wsparciu i elastyczności, które pomogą w prawidłowym rozwoju stóp i zapobiegają ewentualnym problemom.

Specjalista dobierze dziecięce wkładki ortopedyczne do butów –  są ważnym elementem dbania o zdrowie i komfort stóp dzieci. Mogą pomóc w poprawie postawy, równowagi oraz zapewnić odpowiednie wsparcie dla stóp w trakcie wzrastania. 
Dziecięce wkładki ortopedyczne są zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać naturalne krzywizny stóp i poprawiać ich pozycję. Mogą pomóc w korygowaniu wad postawy, takich jak płaskostopie lub koślawość, oraz zapewnić stabilizację stóp podczas chodzenia.

Dobre wkładki ortopedyczne dla dzieci powinny być odpowiednio dopasowane do rozmiaru i kształtu stopy. Ważne jest, aby wybrać wkładki, które zapewniają odpowiednie wsparcie dla łuków stopy i posiadają odpowiednie wyprofilowanie.

Amortyzacja i redukcja obciążenia: Dziecięce wkładki ortopedyczne często posiadają specjalne poduszeczki lub wkładki amortyzujące, które mogą pomóc w redukcji obciążenia stóp i zmniejszeniu nacisku na nie podczas chodzenia lub biegania.

Scroll to Top